Kościół zbudowano w latach 1910 - 1912 i poświęcono w 1913 roku jako cerkiew p.w. św.Jerzego. Budynek cerkwi w stylu bizantyńskim zbudowano z cegły i pokryto blachą. Na przecięciu ramion krzyża wzniesiono kopułę zakończoną krzyżem. Do 1939 roku świątynia użytkowana była przez społeczność prawosławną i należała do parafii w Bóbrce. W czasie wojny dawna cerkiew została zamieniony przez wojska radzieckie na kino, a po wojnie dla jej uratowania na magazyn spółdzielczy. W 1956 roku cerkiew została wyremontowana, a od 1957 roku służy parafianom jako kościół rzymsko-katolicki.
Autor: Krzysztof Wydra
Myczkowce to jedna z najstarszych osad w Bieszczadach. Za początek powstania osady uważa się 1376 rok, kiedy to starosta sanocki Piotr rozgraniczył dwie sąsiadujące wsie szlacheckie stanowiące własność Oleśki: Myczkowce i Terpiczów. Podział ten zatwierdził król Władysław Jagiełło w 1425 roku przywilejem królewskim.
Myczkowce leżą na wysokości ok. 360 m n.p.m. u stóp Grodziska (556 mn.p.m) i Michałowca (464 m n.p.m.). Jest to miejscowość letniskowa położoną na prawym brzegu Sanu w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Myczkowskiego.
Skomentuj