Trzcińsko - Zdrój

  

Trzcińsko - Zdrój. Brama Chojeńska

Okalające Trzcińsko - Zdrój mury miejskie zostały wzniesione na przełomie XIV i XV w. z kamieni polnych. Z istniejących bram przetrwały dwie - Myśliborska i widoczna na zdjęciu Chojeńska z XV w.

Autor: Szymon Narożniak

Ocena:

Średnia ocena: 4.00 Ocen: 13 Odsłon: 6339
Twoja ocena: DobreBardzo dobre

Trzcińsko - Zdrój

miejscowość

W Trzcińsku - Zdroju zachowało się aż 15 półkolistych strażnic i 3 baszty (dwie okrągłe i jedna kwadratowa). Są też dwie bramy miejskie: Chojeńska z XV w. i Myśliborska z XVI w. Zespół ten stanowi jeden z najciekawszych zabytków militarnych na Pomorzu.

Niepowtarzalny jest także tutejszy rynek, na którego środku wznosi się XIII - wieczny ratusz, zaliczany do najstarszych w Polsce.  Warto zatrzymać się tu choć na chwilę. Upływający leniwie czas uświadomi nam, w jak innym świecie się znaleźliśmy. Pozwoli też w pełni docenić atmosferę i klimat miasteczka, które nadal nie zostało odkryte przez turystów.

Skomentuj